Bestyrelsen

Her findes information og kontaktoplysninger på bestyrelsen.

Formand:

Camilla Hauger Antonsen       (2018-)

Organ-Plastikkirurgisk Afdeling A260 (Z Plastik og Mammakirurgi)

SLB Vejle

Tlf. 79 40 56 53

Camilla.hauger@rsyd.dk

 

Næstformand:

Pia Dahl                              (2010-)

Kirurgisk Amb/Brystkiurgisk Klinik

SVS Esbjerg/Grindsted

Tlf. 20 58 35 18

Pia.nedergaard.dahl@rsyd.dk

 

Sekretær/Webredaktør/PR-ansvarlig/Kontakt til industri:

Johan Knarreborg Andersen           (2013-)

Plastik- og Brystkirurgi

Aarhus Universitetshospital

Tlf. 20 12 12 01

Joaade@rm.dk

 

Kasserer:

Tove Haastrup                  (2000-)       

Plastikkirurgisk Afdeling Z

Odense Universitetshospital

Tlf. 65 41 24 51

tove.haastrup@rsyd.dk

 

Redaktør:

Marianne Anker                (2012-)

Plastikkirurgisk Amb/ Brystkirurgisk Klinik, Kirurgisk Område

SVS Grindsted/Esbjerg

Tlf. 79 18 96 91

marianne.anker@rsyd.dk

 

Landskursuskoordinator:

Mette Nielsen                   (2007-)

Plastikkirurgisk Afdeling Z

Odense Universitetshospital

Tlf. 65 41 24 51

mette.nielsen@rsyd.dk

 

Landskursus- og netværksgruppekoordinator:

Stine Berg Rostén         (2019-)

Plastik- og Brystkirurgisk Afdeling

Sjællands Universitetshospital, Roskilde

Tlf. 47 32 37 93

stbr@regionsjaelland.dk