Bestyrelsen

FSOS bestyrelsen består af følgende medlemmer:

Susanne Jung Høvsgaard

Susanne Jung Høvsgaard, formand

Ansvarsområder: 
Medlem af ICON, Kontakt i DASYS

Mail: Susanne.Jung.Hoevsgaard@rsyd.dk  

Arbejdssted: 
Ortopædkirurgisk afdeling, Vejle sygehus – en del af sygehus Lillebælt 
Kabbeltoft 25 , 7100 Vejle 

Linda Koldsgaard Rasmussen

Linda Koldsgaard Rasmussen, næstformand

Ansvarsområder:
Kontaktperson i hofte/knæ-netværksgruppen
Mail: linda.koldsgaard@auh.rm.dk

Arbejdssted:
Afdeling for Ortopædkirurgi 
Aarhus Universitetshospital, Region Midtjylland
Palle Juul-Jensens Boulevard 99, 8200 Århus N

 

frederikke

Frederikke Ellersgaard, kasserer

Ansvarsområder:

Mail: ellersgaard89@gmail.com

Arbejdssted: 
Bispebjerg Hospital, Region Hovedstanden, Afd. M2, Bispebjerg bakke 23, 2400 KBH NV.

 

Anna Lea Luxhøj Lundberg

Ansvarsområder:
Medlemsregistrering og velkomstpjece;
Suppleant i skandinavisk samarbejde;
Kontaktperson i rygnetværket.

Mail: anna.luxhoej.lundberg@regionh.dk  
 
Arbejdssted: 
Rigshospitalet, Region Hovedstaden, Afd 3161/2, Blegdamsvej 22, 2100 Kbh Ø
 

anne_1

Anne Storgaard

Ansvarsområder: hjemmeside, tilmelding til konferencer & temadage.

Kontaktperson i hånd-netværksgruppen.

Mail: anne.storgaard@midt.rm.dk

Arbejdssted:
Ortopædkirurgi, Regionshospitalet Viborg
Heibergsallé 4, 8800 Viborg

 

Gitte Zytphen-Adeler

Ansvarsområder:
Kontaktperson i skulder/albue-netværksgruppen samt for nyetablering af en fod/ankel-netværksgruppe.

Mail: gza@rn.dk  

Arbejdssted:
Aalborg Universitetshospital,
Klinik Hoved- Orto.
Ortopædkirurgisk afdeling Farsø.

    

Charlotte

Charlotte Myhre Jensen

Ansvarsområder:
Scientific committee;
Hjemmesiden;
Kontaktperson i netværksgrupperne for børneortopædi og hoftefrakturer 

Mail: charlotte.myhre.jensen@rsyd.dk

Arbejdssted:

Ortopædkirurgisk Afdeling O, Odense Universitetshospital & Svendborg Sygehus.

ulla

Ulla Riis Madsen

Ansvarsområder:
Scientific committee;
Medlem af skandinavisk samarbejde og DASYS;
Kontaktperson i amputations-netværksgruppen

Mail: urm@regionsjaelland.dk

Arbejdssted:

Ortopædkirurgisk Afdeling, Slagelse og Holbæk Sygehuse