Spring menu over
Dansk Sygeplejeråd logo

SYGEPLEJE i en reformtid

Landskonference marts 2027 på Koldingfjord

Logo 2027

Hvad skal sygeplejen stå fast på, når sundhedsvæsenet forandres?

Den 16.–17. marts 2027 inviterer Fagligt Selskab for Sygeplejersker, der arbejder med Udvikling og Forskning, til

Landskonferencen 2027 (flyer)  på  Hotel Koldingfjord i Kolding. 

Gennem oplæg, debat og workshop sætter vi fokus på sygeplejens udvikling, nye tendenser i sygeplejeforskning, AI i fag og forskning samt aktuelle indsatser på tværs af sektorer, somatik og psykiatri.

Sæt datoerne i kalenderen nu  - Yderligere oplysninger og link for Tilmelding samt Booking af værelser offentliggøres ultimo august 2026.

Kom og del viden, perspektiver og erfaringer med kolleger fra hele landet og "Call for abstracts" er åben. 

 

 

 

Logo 2027

Call for abstracts

Har du et udviklings- eller forskningsprojekt, som andre kan få glæde af, så kom og del viden, perspektiver og erfaringer med kolleger fra hele landet

Udfyld og send os Call for abstracts 2027 

Du er velkommen til at kontakte bestyrelsen for FS32 hvis der er spørgsmål. 

 

 

Logo 2027

For udstillere

Har du lyst til at deltage ved landskonferencen som udstiller, vil vi nyde at besøge din udstilling.

Mere information når vi nærmer os datoerne

Tidligere Landskonferencer